Відділ прикладної біології

/Files/images/Юннаты1.jpg

«Світ, який оточує дитину – це передусім світ природи з нескінченним багатством явищ, з невичерпною красою. Тут, на природі, вічне джерело дитячого розуму»
В. Сухомлинський 75 років відчиняє свої двері відділ прикладної біології всім, хто небайдужий до природи, хто прагне займатися науковими дослідженнями, у чиїх серцях горить вогонь пізнання. З відділом біології пов’язані життеві шляхи видатного зоолога і природоохоронця професора Віктора Григоровича Аверіна – наукового керівника відділу юннатів з 1934 по 1941 р., та відомого в Радянському Союзі педагога Бориса Михайловича Якушенка, який присвятив все своє життя відділу і працював з 1957 року до останніх днів свого життя (1989 р.). Далі відділ очолював його послідовник, справжній професіонал, любитель природи та дітей Гаражин Валерій Григорович.

Основними завданнями діяльності відділу прикладної біології є:
Комплексний підхід до організаційної, координаційної, методичної та навчально-виховної роботи з метою створення компенсаторного, освітнього та виховного позашкільного соціуму області;
Забезпечення рівного доступу до якісної позашкільної освіти (всі гуртки бюджетні);
Інтеграція напрямів позашкільної освіти з громадськими організаціями
екологічного спрямування та іншими зацікавленими структурами з метою оптимізації навчально-виховного процесу;
Спрямованість навчально-виховної роботи на забезпечення освітніх потреб вихованців;
Різноплановість науково-методичної роботи;
Підвищення фахового рівня педагогів-позашкільників області.

Основні пріоритети – дитина та родина.


Саме у відділі біології багато гуртківців декількох поколінь пройшли життєву школу, набули знання, уміння і навички науково-дослідної роботи, наукового підходу до природних явищ. Дехто з них присвятив своє життя біології. Тепер це відомі вчені, вчителі біології, агрономи, зоотехніки, ветеринари. Ті, хто вибрав інші професії, на все
життя залишилися прихильниками живої природи і з теплотою згадують “Соснову гірку“.
Відділ прикладної біології є координаційним і методичним центром просвітницької еколого-натуралістичної роботи у місті та області, ініціатором та організатором проведення природоохоронних акцій, конкурсів, виставок.
Відділу в роботі допомагають вчені Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва.
У закладі створена система безперервної екологічної освіти, першою сходинкою якої є контактний зоопарк. Продовжити навчання за інтересами кожен бажаючий має змогу в одному з 33 гуртків 12 профілів: юні натуралісти, юні квітникарі, юні квітникарі-аранжувальники, юні лісівники-дендрологи, знавці лікарських рослин, фітотерапія, конярі, юні фермери, аматори зеленої архітектури, юні друзі природи, любителі домашніх тварин, юні голубівники. З вихованцями працює творчий високопрофесійний колектив педагогів, серед яких 9 відмінників освіти України.
До послуг гуртківців – куточок живої природи (50 видів декоративних, домашніх птахів і тварин), теплиці і оранжерея (350 видів рослин), дендропарк (150 видів дерев та декоративних чагарників), сад, парники, НДЗД, альпінарій, ірідарій, стайні (утримується 5 поні та 9 коней), дитячий майданчик, бібліотека наукової, науково-методичної та біологічної літератури (2000 примірників), відеотека навчальних відеофільмів,
Територія відділу – це справжня оаза у серці великого мегаполісу. Тут усе потопає в квітниках з весни до осені. У відділі вирощується понад 150 видів квітково-декоративних та лікарських рослин, які є живою лабораторією для юннатів просто неба.
На базі відділу створені та працюють уже 8 років два творчих колективи: єдиний на Україні театр звірів «Ноєв ковчег» (керівник – Гаражина Олена Семенівна, відмінник освіти України) та кінний дитячий театр «Дебют» (керівник Рафаєлян Наталія Олександрівна, відмінник освіти України)./Files/images/Юннаты3.jpg/Files/images/Юннаты2.jpg

Офіційний сайт відділу: yunnaty.edu.kh.ua

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Квітень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30