Відділ міжнародного співробітництва та туризму

/Files/images/туризм1.jpg
Початок туристичній роботі в обласному Палаці дитячої та юнацької творчості було покладено ще до його офіційного відкриття. 15 листопада 1934 року равзпочав свою роботу клуб юних дослідників Арктики, керував яким відомий письменник і журналіст М. Трублаіні. Також діяли клуб юних дослідників підводних глибин і клуб юних альпіністів (теж проекти М. П. Трублаіні). Педагог за покликанням, він не займався вихованням дітей у тісних шкільних стінах. М. Томенко в біографічній повісті “Микола Трублаїні” пише: “Його школою, його педагогічною майстернею були і сувора Північ, і теплий південь, мандри з дітьми по морях і далеких, ще невідомих їм краях”.
Вже в перший рік свого існування клуб зібрав більше трьохсот членів — юних географів, метеорологів, зоологи, геологів, зв’язківців, авіаторів, штурманів. В роботі клубу поєднувалися теоретичні заняття і практика, диспути і розробка індивідуальних проблемних проектів (наприклад, “Чи можливо і чи потрібно змінити клімат Арктики»), справжні подорожі до північних морів і традиційна гра “Полярні робінзони”, на час якої Харків переносився на берег полярного моря, а міський парк Сокольники та Лісопарк оголошувалися Льодовитим океаном. М.Трублаіні турбувався, щоб експедиції не перетворилися на туристичні поїздки, цим пояснюються диспути, вікторини, читання книг і зустрічі з вченими та уславленими полярниками.
В післявоєнні роки туристичними гуртками керували І. Туз, В. Шаронов, Д. Кушєпова, О.Титов.Відновлення туристичної роботи у Палаці відбулося в 1963 році, коли заклад отримав нову будівлю, і пов’язано з ім’ям випускниці геологогеографічного факультету Харківського університету Я. Якушенко. 20 листопада 1963 року були затверджені статут і положення міського клубу туристів “Стежинка”. З роками клуб став центромтуристично-краєзнавчої роботи не тільки в місті, а також і в області. “Стежинка” поповнювалась новими молодими співробітниками. Це Г. Застер, Є. Коломійцева, В. Радзієвська, Л. Філатова, В. Падовадова, В. Редіна.
/Files/images/туризм2.jpgКлуб “Стежинка” став колективним членом Харківського відділу географічного товариства УРСР, головою ради кураторів багато років був професор Харківського державного університету, почесний член ДТ СРСР — Г. Дубинський. Теоретична підготовка проводилася в умовах, що наближалися до практики туристичної діяльності: під час походу вихідного дня (заняття за темою “Туристичне спорядження”), традиційнихпоходів “Золота осінь”, “Зимовий день туристаслідопита”, “Назустріч весні”, “Здрастуй, літо!” (знайомство школярів з основними явищами природи) тощо.
Улітку 1964 року вперше був створений туристсько-краєзнавчий табір у районі Ізюмської луки Сіверського Дінця. Загони складалися з туристів-краєзнавців, юних географів, геологів, зоологів. Тільки за два перші роки існування туристських гуртків було здійснено 2 багатоденних лижних походи, 4 піших і 1 водний похід по Харківській області; походи у складних метеорологічних умовах лісистими Карпатами (з підйомом на Говерлу) і гірським Кримом (з підйомом на Роман Кош). В активі юних туристів — походи на Урал,озеро Байкал, у Вірменію, Карелію, Східний Крим, Закарпаття.
З самого початку існування туристичні гуртки підтримували тісний зв’язок з науковцями міста, зокрема Харківського державного університету. Велику повсякденну допомогу надавали декан геолого-географічного факультету Г. Дубинський, професор В. Макрідін, доценти Є. Мігачова, В. Віленкін, І. Ремізов, Д. Шапошніков, С. Шуменко, наукові співробітники С. Зеленій, В. Кучерявий, професор біології С. Медведєв.
Вони часто виступали перед гуртківцями з бесідами та доповідями, сприяли в організації та проведенні багатопланової роботи, організовували екскурсії в лабораторії та кабінети університету. Зокрема за пропозицією професора В. Макрідіна було організовано Школу юного геолога, а у 1974 році відбулася перша геологічна олімпіада.З середини 90-х років туристсько-краєзнавча робота передана обласній станції юних туристів.
З 1998 року в структурі Палацу дитячої та юнацької творчості функціонує відділ міжнародного співробітництва та туризму. Головними його завданнями є організація оздоровчого, культурно-пізнавального, туристичного відпочинку і розробка програм міжнародної співпраці.
Стратегія роботи відділу базується на концеп­ції розвитку усього Палацу дитячої та юнацької творчості, а також на максимальному задово­ленні потреб громадян України у формуванні розвиненої та освіченої особистості. Педагогічні кадри відділу відповідають вимогам сьогодення, їх знання та досвід роботи допомагає дітям у ви­вченні історії та культури, звичаїв, національної гідності як своєї країни, так і інших країн світу, дозволяє особистості пізнавати світ, пізнати ми­нуле і теперішнє, цінувати те, чим пишаються інші покоління та бути готовим жити в мирному сучасному суспільстві.
Відділ міжнародного співробітництва та туризму знаходиться за адресою:

Україна, 61058, м. Харків, вул. Сумська, 37 "А", каб.5, тел./ф.: (057) 700-37-00, 700-17-97, e-mail: department_tour@mail.ru

Зав. відділом: Чередніченко Олег Миколайович, моб. 0675799436,e-mail: oleg.1970.ukr@mail.ru

Культорганізатори:Чередніченко Олена Григорівна, моб. 0675753713, e-mail: 7department_tour@mail.ru

Зубенко Лариса Володимирівна, моб. 0637628929,e-mail: larysa_zybenko@mail.ru

М’якушкин Євген Володимирович, моб. 0677545771, e-mail: myakushkin71@mail.ru

Чередниченко Олександр Сергійович, моб. 0974330702, e-mail: alex_chas@mail.ru

Гопта Люся Михайлівна, моб. 0689192198

Дорогі друзі!
Відділ міжнародного співробітництва та туризму Комунального підприємства «Харківський Обласний Палац дитячої та юнацької творчості» пропонує Вам здійснити разом з нами цікаві екскурсії та захоплюючі подорожі по Харкову, нашому регіону і по всій країні.
Детальну інформацію можно завантажити тут: ЗАВАНТАЖИТИ
Кiлькiсть переглядiв: 191

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Червень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930