Центр Валеологічних знань

З метою реалізації основних завдань позашкільної освіти та виховання засобами валеології, розробки та апробації навчальних програм, посібників виникла потреба відкриття Центру валеологічних знань як відділу Палацу. На виконання пропозицій Міністерства освіти і науки України (лист № 1/11-1340 від 11.07.1997 р.), згідно зі Статутом Палацу, за погодженням з органами управління освітою Харківської облдержадміністрації з грудня 1997 року розпочав роботу «Центр валеологічних знань».
Очолила Центр доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри валеології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна - Марія Степанівна Гончаренко. Вона є засновником Харківської школи валеологів та президентВсеукраїнської асоціації валеологів.
Мета діяльності Центру — виховання високорозвиненої творчої особистості, формуванняі розвиток культури фізичного, психічного і духовного здоров’я в умовах позашкільного навчального закладу.
Завданнями Центру — це створення вихованцям сприятливих умов для розвитку їхньоготворчого потенціалу, виховання свідомого ставлення та відповідальності за своє здоров’я. Однією із перших программ, яку розробили фахівці Центру, стала «Програма валеологізації навчально-виховного процессу Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості». Вона активізувала роботу з оздоровлення, діагностики вихованців Палацу. Досвід роботи з оздоровлення за цією Програмою набув поширення по всій Україні.
За 12 років існування Центру було розроблено та впроваджено багато навчальних програм.Серед них— «Здорові традиції українського народу» (кер. І. Набока); “Природотерапія” (кер. К. Лемешко ); ”Ритм та швидкість” (кер. Є. Сердюк); “Людина та ії здоров’я” (кер. Ю. Росинський); “Сподіванка” (для дітей з вадами розвитку) (кер.В. Медведєва); “Створи долю” (саморозвиток та профорієнтація) (кер. Л. Омельчук); “Бісероплетіння” (кер.О. Ободець); “Підготовка медиків-валеологів” (кер. І. Романова); “Стиль життя” (кер. О. Долгих); “Народження зірки” (розвиток творчої особистості) (кер. Г. Іванова); “Малятко-здоров’ятко” (кер. Н. Нейкалюк); “Ранній розвиток особистості дитини «Малятко» “ (кер. Н. Нейкалюк) тощо.Програма валеологічного світогляду отримала сертифікат на конкурсі програм, який відбувся в межах IV Міжнародного фестивалю “Педагогіка ХХІ століття”. На виставці-ярмарку педагогічних ідей роботи працівників Палацу нагороджені дипломами І ступеню:методичні посібники М. Макеєва “Нова хода в нову епоху”; М. Гончаренко “Фітооздоровлення дітей та молоді”; Г. Іванової “Уроки з валеології”; Т. Довгопол “Психологічна програма розвитку особистості дитини. Тренінг партнерського спілкування” тощо.
Центр валеологічних знань взяв участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу — Школи сприяння здоров’ю і став переможцем першого та другого етапу (2002–2003 рік). Центр увійшов до Європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю України та отримав статус освітньо-інформаційного Центру з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю України ( спільний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.03 р. № 491/236-адм.). У Харкові відбулись перші Всеукраїнські семінари ( 2002, 2005 роки) та Міжнародні науково-практичні конференції ( з 2003 року) з питань валеології.
Кiлькiсть переглядiв: 78

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Календар

Попередня Квітень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30